SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 5188420
nr 518 8420
Fat
Tenn, 1800-tal, diameter: 42 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 april 2008
kl 17:13:14
100 kr
150 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn